KAMPANIA -Trzeźwi na drodze !

osk wizner czechowice dziedzice
osk wizner - kampania - trzeźwi na drodze

Ogólnopolska kampania „Trzeźwi na drodze” to projekt, którego celem jest przeciwdziałanie prowadzeniu pojazdów pod wpływem substancji psychoaktywnych. OSK Wizner jako szkoła nauki jazdy również angażuje się w tego typu akcje.

Kampania „Trzeźwi na drodze” chce uświadomić wszystkich, w tym młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją historię z prowadzeniem pojazdów o konsekwencjach prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu lub innych substancji.

Materiały kampanii zawierają ważne wiadomości na temat wpływu alkoholu i narkotyków na działanie kierowcy oraz informacje o karach grożących pijanym i odurzonym za kierownicą. Obalają szkodliwe mity na temat rzekomych sposobów na szybsze trzeźwienie.

Szkoła Nauki Jazdy OSK Wizner jako jeden z 1000 Ośrodków Szkolenia Kierowców i WORD-ów w Polsce otrzymała materiały dydaktyczne, dlatego pragniemy podzielić się nimi oraz ważnymi informacjami, które mogą uratować Was przed wypadkami.

Codziennie na drogach dochodzi do wielu wypadków. Możemy się o nich dowiedzieć z ogólnokrajowych, ale i lokalnych portali w Internecie, mediach społecznościowych. Codziennie na drodze ludzie tracą nie tylko swój dobytek (samochód), ale przede wszystkim zdrowie, a nawet życie. Właśnie dlatego apelujemy o rozwagę ! Dbajmy nie tylko o siebie, ale także o innych uczestników ruchu drogowego. Codziennie wielu ludzi czeka na żonę, męża, rodziców, dzieci, wnuki… Niektórzy z nich niestety nie docierają do domu… Miejmy to na uwadze wsiadając za kierownicę !

Codziennie jedziemy samochodem do pracy, szkoły, na zakupy, w odwiedziny do rodziny czy znajomych. Często jesteśmy zmęczeni, zdenerwowani, śpieszymy się, by jak najszybciej dotrzeć do celu. Zanim zaczniemy pędzić, wykonywać niebezpieczne manewry, zanim wsiądziemy za kierownicę po imprezie, zastanówmy się… co będzie czuła osoba, która czeka na nas, a my nie przyjedziemy, a nasz telefon nie będzie odpowiadał…

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami kampanii – http://trzezwinadrodze.pl/